Gestalt ve Sesle Meditasyon ile Derin Dinlenme

     Bu çalışmada psikoterapi ekollerinden biri olan Gestalt kuramından ve Gestalt’ın meditasyonu nasıl ele aldığından konuşuyor olacağız. Bu perspektif üzerinden hayattaki konumumuza ve seçimlerimize bakacağız. Karşılaştığım durumlarda nerede konumlanıyorum? Bir hareketi nasıl başlatıyorum ve/veya sonlandırıyorum?

     Bir olay hakkında konuşmak ve o olayı yaşamak farklı şeylerdir. Bu çalışmanın ikinci kısmında meditasyon ve Gestalt hakkında konuşmak kadar birlikte niyetlerimizi belirleyip ses banyosu yapacağız. Seslerle yapılan meditasyon bilinen en eski yöntemlerden biridir ve diğer yöntemlerin erişemediği yerlere titreşimler aracılığıyla yolculuk yapmamıza olanak sağlar.

Günlük hayat sırasında zihnimizden durmaksızın düşünceler geçmekte. Uyurken bile yeterince dinlendiremiyoruz kendimizi. Bu çalışma, düşünmek yerine derince dinlenmek için bir alan tutuyor olacak. Kalbiniz bu etkinliğe çarpıyorsa, gelin birlikte derince dinlenelim. Yeteri kadar düşünmedik mi ?

 

Alanı Tutacak Kişi : Uzman Psikolog Hande Okçuoğlu

2011’den bu yana psikoterapist olarak çalışıyorum.

Psikoloji lisansımı Bilgi Üniversitesi’nde, yüksek lisansımı Queen Mary, University of London’da tamamladım. Şuan da İngiltere’de bulunan NSPC’de uzaktan öğrenimli olarak varoluşçu psikoterapi doktora öğrencisiyim. Hayatımın son yıllarında ses ile meditasyon yolculuğuna başladım. Kendi hayatımda çok farklı yollar açan bu yolculuk zaman içinde benim de uygulayıcısı olduğum bir alana dönüştü.

Kontenjan 8 kişi ile sınırlıdır. Katılım için hiçbir ön koşul gerekmemektedir.

Kayıt ve bilgi için : okcuogluh@gmail.com adresine mail atabilir veya İletişim sayfasından yararlanabilirsiniz.

Yer : Varoluşcu Akademi, Nişantaşı , Tarih : 9 Kasım 2019 Saat : 10:30 – 12:30

Leave a Comment